Aranżacja łazienki

Łazienka powinna być przede wszystkim użyteczna, ale nie mniej ważny jest także aspekt wizualny. Rozpoczynając aranżację łazienki, należy zaplanować przestrzeń tak, by pomieścić w niej wszystko, co niezbędne do codziennego życia. Toaleta, umywalka, wanna lub prysznic to armatura łazienkowa, konieczna do życia i istotna w łazience. Ważnym elementem, jeżeli nie mamy niezależnego pomieszczenia gospodarczego, jest również pralka. Jeżeli zadbamy o to, by wszystkie powyżej wspomniane elementy, znalazły odpowiednie miejsce w łazience, wtedy możemy rozpocząć aranżację wnętrza, rozważyć wprowadzenie elementów dekoracyjnych czy dodatków, które podkreślą wybrany przez siebie styl łazienki.

Wanna czy prysznic?

Przed takim dylematem stoi praktycznie każdy, kto planuje aranżację czy też remont łazienki. Oczywiście w bardzo komfortowej sytuacji są osoby, które nie muszą wybierać, ponieważ łazienka w ich domu czy mieszkaniu ma powierzchnię, która pomieści zarówno wannę, jak i prysznic. Jeżeli mamy taka możliwość, to warto ją wykorzystać, ponieważ w zależności od nastroju czy wolnego czasu, będzie można wybrać idealne dla siebie miejsce odświeżenia ciała i relaksu. Większy problem pojawia się, gdy trzeba podjąć decyzję. W takiej sytuacji warto przybliżyć plusy i minusy wanny i prysznica. Zdecydowanym plusem wanny jest to, że można w niej wziąć relaksującą kąpiel. Jest jednak nieco mało wygodna, w przypadku gdy chcemy tylko szybko się umyć, ale szybki prysznic nawet w wannie jest możliwy. Prysznic natomiast będzie idealny, jeżeli mamy mało czasu, jednakże jego minusem jest to, że nie weźmiemy w nim długiej i przyjemnej kąpieli.

Styl aranżacji łazienki

Jeżeli podstawowe kwestie zostały rozwiązane, mianowicie sposób ułożenia armatury łazienkowej, układ półek czy potencjalnych mebli, wtedy warto zastanowić się nad stylem, w jakim zaaranżujemy łazienkę. Możliwości jest wiele, możemy kierować się kolorem lub motywem przewodnim. Ważne, aby łazienka nie tylko ładnie się prezentowała, ale podobała się właścicielom. Styl marynistyczny, styl klasyczny, glamour, skandynawski, prowansalski czy vintage – wybór jest spory. Jeżeli decydujemy się na konkretny styl, warto być bardzo sumiennym tak, aby poszczególne elementy były ze sobą spójne, nawet jeżeli styl łazienki będzie odbiegał nieco od aranżacji pozostałej części domu. Odpowiednie zestawienie każdego, nawet najmniejszego elementu, może dać niesamowity efekt.

Aranżacja łazienki
Oceń ten post