Aranżacja poddasza

Poddasze to część w domu, która jest bardzo trudna do zagospodarowania. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak wysokie jest poddasze i czy spady są bardzo strome. Jeżeli poddasze ma spore spady i jest bardzo nieforemne, wtedy warto zagospodarować tę przestrzeń w niestandardowy sposób. Dodatkowa łazienka, domowa biblioteka, pokój gier, a może biuro? Ważny jest pomysł, który doprowadzi do stworzenia ciekawej, przestrzeni zamiast tradycyjnego strychu, w którym zalegać będzie tylko kurz i stare, niepotrzebne przedmioty.

Łazienka spa

Chyba każda kobieta marzy o tym, by w ciszy, w towarzystwie świec bądź przytłumionego światła, relaksować się w wannie pełnej wody i przyjemnie pachnących olejków. Miejsce oddalone od codziennych pomieszczeń, dobrze wytłumione i zagospodarowane w najwyższej części domu, będzie do tego idealne. Poddasze będzie świetnym miejscem do stworzenia właśnie takiej łazienki spa, w której znajdzie się tylko wanna oraz miejsce na olejki i płyny do kąpieli. Warto w takiej łazience zadbać o to, by jej wygląd przypominał spa. Ciepła, drewniana aranżacja wprowadzi w odpowiedni klimat i wpłynie na jeszcze lepsze czerpanie przyjemności z błogiej kąpieli. Obszerna wanna z hydromasażem o ciekawym, niebanalnym kształcie sprawi, że poczujemy się jak w luksusowym kurorcie na wakacjach.

Salon gier

Niski sufit nie musi być przeszkodą, jeżeli chodzi o zabawę i rywalizację. Poddasze może być świetnym miejscem do stworzenia salonu gier w zaciszu własnego domu. Takie rozwiązanie jest tym bardziej słuszne, jeżeli w domu są dzieci. Takie pomieszczenie pozwoli na zagospodarowanie im wolnego czasu i zapewnienie sobie chwili wytchnienia w ciągu dnia. W salonie gier niekoniecznie musi znaleźć się konsola czy komputer. Salon gier może być miejscem, w którym znajdować się będą gry planszowe czy łamigłówki. Taka wydzielona strefa zabawy w domu pozwoli na zachowanie porządku w pozostałych pomieszczeniach, dzięki czemu utrzymanie czystości w domu będzie znacznie prostsze.

Domowa biblioteka lub biuro

Czytanie książek wymaga ciszy i spokoju. Bardzo często w domu, szczególnie przy dzieciach, wygospodarowanie cichego miejsca w domu jest bardzo trudne. Zaaranżowanie na poddaszu domowej biblioteki połączonej z biurem, zapewni idealne miejsce do czytania książek, słuchania muzyki czy rozliczenia rachunków domowych. Nawet stosunkowo niski sufit na poddaszu nie zaburzy komfortu funkcjonowania w takim miejscu, gdyż wszelkie czynności związane z czytaniem czy pracą, będą się odbywać w pozycji siedzącej.

Aranżacja poddasza
5 (100%) 1 vote