Łóżko czy kanapa?

To tak jakby zapytać, czy chcemy się wysypiać, czy nie. Oczywistym jest fakt, że na łóżku wypoczynek jest o wiele lepszy. Ważne jest jednak to, że jeżeli nie mamy takiej możliwości, by posiadać w swoim domu łóżko, z powodu zbyt małego metrażu mieszkania czy z oszczędności, wtedy warto rozważyć różne opcje, które umożliwią nam jak największy komfort snu. Oczywiście istotnym jest fakt, że kanapy i sofy dostępne na rynku są tworzone z myślą o tych, którzy będą na nich spać, dlatego też niekiedy komfort snu jest porównywalny do snu na tradycyjnym łóżku. Co zatem wybrać i jakie mamy możliwości, jeżeli chodzi o wypoczynek?

 

Kanapa

Jest to mebel, który świetnie sprawdzi się w salonie. Na co dzień wygodne miejsce do oglądania telewizji, czytania książki czy po prostu ładny element dekoracyjny salonu, natomiast w nocy może być miejscem do snu dla nocujących gości czy domowników. Bardzo często jest tak, że nawet w dużym domu jest sporo domowników, głównie dzieci. W takim przypadku niekiedy rodzice na rzecz dzieci oddają niezależne pokoje, by dzieci miały swoją prywatną przestrzeń do rozwoju, natomiast sami śpią w salonie. Właśnie w takim przypadku kanapa będzie idealna, ponieważ nocą przy pomocy kilku ruchów będziemy mieć łóżko, natomiast rano łatwo złożymy kanapę i doprowadzimy salon do codziennego wyglądu. W jakim przypadku kanapa sprawdzi się idealnie? W pokoju nastolatka. Nocą zapewnimy dziecku dużą przestrzeń do spania, natomiast w ciągu dnia będzie to miejsce aktywnego wypoczynku po ciężkim dniu w szkole. Złożone łóżko na kształt sofy stworzy więcej przestrzeni nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Łóżko

Jeżeli dysponujemy pomieszczeniem, w którym zaaranżujemy sypialnię, wtedy watro zainwestować w klasyczne łóżko. Rama jest stosunkowo nieistotna, w zasadzie w tym przypadku decydują względy estetyczne. Najważniejszym elementem łóżka jest materac. To właśnie od niego zależy komfort snu. Piankowy, sprężynowy, a może wodny? Najważniejsze jest to, aby czuć się na nim dobrze. Warto taki materac odrobinę przetestować jeszcze w sklepie, tak aby wiedzieć, czy nawet przy pierwszym kontakcie z ciałem, materac wydaje się twardy czy miękki, czy bardzo zapadamy się w jego wnętrzu, czy stabilnie utrzymuje ciało na jego powierzchni. Odpowiednio dobrany do naszych preferencji materac to gwarancja przespanej nocy i zadowolenia.

Łóżko czy kanapa?
Oceń ten post