czarter chorwacja

Pomysł na wakacje w Chorwacji na łodzi

Czarter Chorwacja to coraz częściej poszukiwana przed wakacjami informacja – mnóstwo osób rozważa spędzenie swoich najbliższych wakacji na łodzi, pływając po pięknych wodach Adriatyku. Wakacje na Łodzi w Grecji czy Hiszpanii to wciąż zdecydowanie dużo większy koszt, zaś czarter jachtów w Chorwacji cenowo prezentuje się naprawdę dobrze.

Czarter Chorwacja – dla kogo?

Czarter Chorwacja to nie tylko opcja dla osób posiadających bogate doświadczenie w pływaniu – czarter jachtów to również opcja dla totalnych nowicjuszy, bez uprawnień do pływania na łódkach. Nawet jeżeli wśród swoich przyjaciół czy rodziny nie ma się kogoś, kto byłby odpowiedzialny za sterowanie łodzią, jacht wynajmuje się wraz ze skiperem. Skiper to kapitan, który jest odpowiedzialny za nadzorowanie statku od strony technicznej. Wydaje konkretne polecenia poszczególnym członkom ekipy, jednak tak naprawdę w dużej mierze to właśnie on czuwa nad bezpieczeństwem, nad techniczną obsługą jachtu. To właśnie decyduje o tym, że wakacje na wodzie w Chorwacji nawet dla kogoś kto będzie pływał na jachcie po raz pierwszy, będą wakacjami bezpiecznymi, choć pełnymi przygód.

Czarter jachtów – korzyści

Dlaczego w ogóle warto rozważyć wakacje na wodzie właśnie w tym roku? Każdy, kto poszukuje odrobię nowości i innych wrażeń niż zwykle, kto chciałby trochę bardziej eksplorować Chorwację, podziwiając również jej niedostępne z perspektywy lądu miejsca, może to wszystko przeżyć właśnie spędzając wakacje na jachcie. Każdego dnia można wpływać do innego portu, zwiedzać atrakcyjne miasta i miasteczka, a następnie płynąć dalej, nie zawężając się tylko i wyłącznie do jednego regionu. W ten sposób uda się zobaczyć więcej, ale też bardziej zrelaksować w ciszy i spokoju, spędzając czas na łodzi. Wynajmując jacht, wynajmuje się też miejsce do spania i gotowania, dlatego koszty poniesione na wynajem jachtu nie są dublowany w postaci konieczności wynajęcia noclegu. Ostatecznie zatem wakacje na jachcie w grupie przyjaciół wcale nie wyjdą drożej, niż gdyby spędzało się je na lądzie.

Pomysł na wakacje w Chorwacji na łodzi
5 (100%) 1 vote