Stół do jadalni- jak wybrać?

Stół drewniany, metalowy, ze szklanym blatem lub wykonany z tworzywa, który rodzaj wybrać do jadalni by był funkcjonalny i ładnie się prezentował? Aranżując jadalnię, na to, jaki stół wybierzemy, ma wpływ przede wszystkim aspekt wizualny. Warto natomiast na początku przeanalizować nie tylko ilość domowników w domu, ale również częstotliwość zapraszania gości i wielkość najbliższej rodziny, która potencjalnie może raz na jakiś czas przyjechać na obiad. Z pozoru ładny stół, może okazać się na dłuższą metę mało funkcjonalny. Nietrafiony wybór sprawi, że szybko zaczniemy rozważać opcję zakupu nowego stołu. Jaki zatem stół wybrać, by był to zakup na wiele lat?

Stół rozkładany

Stoły z możliwością regulacji wielkości blatu to świetna opcja dla każdego. Tego typu stół każdego dnia może mieć blat złożony, o najmniejszej możliwej powierzchni, natomiast gdy jest taka potrzeba, niewidoczne na pierwszy rzut oka i schowane wewnątrz stołu blaty, można wyjąć i powiększyć stół do odpowiadającej nam wielkości. Wiele stołów dostępnych na rynku ma tylko dwie możliwości regulacji, wielkość standardową, którą można powiększyć tylko o jedną długość. Jeżeli jednak dobrze poszukamy, można znaleźć stoły, których wielkość może być zwiększana nawet czterokrotnie. Dzięki temu w przypadku niespodziewanej wizyty gości, można taki stół rozłożyć i każdy będzie miał komfortowe miejsce przy stole. Oczywiście istotnymi elementami, o których warto pamiętać, są krzesła. Jeżeli zakupimy stół rozkładany, warto zakupić również dodatkowe krzesła, tak aby goście mieli na czym usiąść. Aby oszczędzić miejsce na przechowywanie tego typu krzeseł, warto zakupić takie, które się składają, bądź takie, które nakładają się na siebie. Wtedy przechowywanie będzie proste, a wyciągnięcie krzeseł w razie potrzeby, szybkie i wygodne.

Klasyka, która nie wychodzi z mody

Tradycyjny, nierozkładany stół to opcja, którą warto rozważyć w przypadku dużego mieszkania czy domu. Najprościej jest wydzielić niezależne pomieszczenie bądź przestrzeń w salonie, która przeznaczona jest tylko na jadalnię. W takim przypadku warto zakupić duży stół i krzesła, przez co w razie potrzeby, jeżeli przyjmujemy gości, wystarczy nakryć stół zastawą stołową. Odpowiednio zaaranżowana jadalnia z pięknym, masywnym, drewnianym stołem i pasującymi krzesłami, stanie się pomieszczeniem, w którym nawet samotne spożywanie posiłku będzie przyjemnością.

Stół do jadalni- jak wybrać?
Oceń ten post