Szafa na wymiar- czy warto?

Szafa to bardzo ważny element w domu. Przechowywanie ubrań jest istotne, ponieważ ubrania w nieodpowiednich warunkach mogą się szybko zniszczyć. Ponadto, brak konkretnego miejsca na wszystkie elementy ubioru może sprawić, że w domu zacznie robić się bałagan. Tradycyjne, drewniane szafy od zawsze gościły w sypialni czy pokoju dziennym, po czasie jednak zaczęły być wypierane między innymi przez szafy wnękowe na zamówienie. Czy warto zdecydować się właśnie na taką szafę? Jakie są plusy?

Szafa skrojona na miarę potrzeb

Szafa na wymiar to pewność, że otrzymamy produkt, który będzie nas w 100% satysfakcjonował. Tego rodzaju meble warto umieścić w miejscu o nieregularnej powierzchni, na przykład we wnęce. Wtedy taka szafa będzie integralną częścią pomieszczenia, a drzwi pokryte dodatkowo lustrami, powiększą optycznie przestrzeń w pomieszczeniu. Jakie są plusy takiej inwestycji? Mianowicie najlepszym elementem jest zdecydowanie fakt, że tego typu produkt możemy od podstaw zaprojektować sami. Cały układ wewnątrz szafy, półki, pręty na wieszaki, szuflady, czy wieszaki na dodatki, możemy dostosować do własnych preferencji. W przypadku kobiety, jeżeli posiada wiele sukienek, koszul czy marynarek, wtedy warto zaprojektować szafę tak, by było w niej sporo miejsca właśnie na ubrania wieszane na wieszakach. W przypadku mężczyzny natomiast, jeżeli nosi dużo t-shirtów czy bluz, wtedy taka szafa powinna być zaopatrzona w wiele półek do przechowywania poskładanych ubrań. Kolejnym plusem takiej szafy jest z całą pewnością zagospodarowanie pełnej przestrzeni w pionie, do samego sufitu. Standardowe szafy mają zwykle określoną wysokość, która nie jest równa wysokości pomieszczeń. W szafie na wymiar dodatkowa przestrzeń może być przeznaczona na przykład na przechowywanie ubrań sezonowych jak kurtki czy płaszcze zimowe.

Alternatywa dla szaf

Garderoba to niewątpliwie trend kilku ostatnich lat. Coraz więcej osób decydując się na budowę domu czy zakup mieszkania, podczas wyboru kieruje się tym, czy uda się w nim wygospodarować niezależne pomieszczenie przeznaczone właśnie garderobę. Dlaczego? Przechowywanie ubrań wszystkich domowników w garderobie pozwoli na zachowanie czystości w pozostałych pomieszczeniach. Ponadto sprawi, że będziemy mieć każdy element ubioru umieszczony w jednym miejscu, co ułatwi komponowanie garderoby każdego dnia. Jeżeli mamy taką możliwość, to aranżacja garderoby w domu lub mieszkaniu to świetna opcja dla każdego.

Szafa na wymiar- czy warto?
Oceń ten post