Taras- miejsce wypoczynku latem

Mieszkanie w bloku lub kamienicy, szczególnie w mieście, ma wiele plusów i minusów. Plusem jest zdecydowanie to, że wszędzie jest blisko, do sklepu, galerii handlowej czy urzędu, natomiast dojazd komunikacją miejską do pracy i szkoły jest prosty i wygodny. Do minusów z całą pewnością można zaliczyć brak ogrodu. Kontakt z naturą i przebywanie na świeżym powietrzu są bardzo ważnym aspektem życia, dlatego kupując mieszkanie lub wynajmując je, warto wybrać takie, które ma spory balkon lub taras. Odpowiednia aranżacja stworzy idealne miejsce do letniego wypoczynku. Aranżacja tarasu to nie lada wyzwanie, jednakże odpowiednia organizacja i plan działania pozwolą na szybkie osiągnięcie pożądanego efektu.

Rośliny zielone na tarasie

Ważnym elementem każdego tarasu i balkonu są drzewka liściaste lub iglaste oraz kwiaty doniczkowe. Oczywiście tego typu rośliny można zastąpić na przykład ziołami. Mięta, bazylia, szczypiorek, rozmaryn, tymianek i wiele, wiele innych, mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną na naszym balkonie, ale również zapewnią stały dostęp do świeżych ziół każdego dnia. Twarożek z własnym szczypiorkiem do śniadania czy pesto z wyhodowanej na tarasie bazylii sprawią, że przygotowany posiłek będzie smakował jeszcze lepiej, niż doprawiony kupnymi, ciętymi ziołami. Na tarasie możemy hodować również poziomki i truskawki oraz ozdobne drzewka owocowe.

Oświetlenie

Jest to bardzo ważny aspekt każdego tarasu, szczególnie jeżeli lubimy wieczorny wypoczynek podczas spotkań ze znajomymi przy grillu czy lampce wina. Oświetlenie nie tylko zapewni dobrą widoczność, ale również stworzy przyjemny klimat. Ciekawym rozwiązaniem będzie na pewno wykorzystanie lampek cotton balls lub paper balls bądź też łańcucha żarówek, czy designerskich lampek. Rozwieszone w artystycznym nieładzie lampki dadzą przyjemne, przytłumione światło i będą dodatkowo elementem dekoracyjnym na tarasie.

Zestaw wypoczynkowy

Oczywiście, jeżeli lubimy spędzać czas na tarasie, to warto zadbać o wygodne miejsce do siedzenia bądź leżenia. Leżaki, fotele, sofy czy huśtawki to możliwości, które możemy wykorzystać. Wygoda jest najważniejsza, tak więc jeżeli wybór pada na leżaki, to ważne, aby były one dobrze wyprofilowane co zapewni komfortowy wypoczynek. Spotkania w domu, szczególnie latem, warto zorganizować właśnie na tarasie. Aby wszyscy goście byli zadowoleni, warto zakupić wygodny zestaw wypoczynkowy, składający się ze stołu i krzeseł lub foteli i stolika kawowego, które zapewnią zadowolenie ze spotkania.

Taras- miejsce wypoczynku latem
Oceń ten post