Zielone elementy dekoracyjne

Trendy w aranżacji wnętrz niewątpliwie wskazują, że bardzo modnym motywem bardzo często wykorzystywanym w projektach są rośliny i kolor zielony. Jak wiadomo, zielony kolor uspokaja, ale również duża ilość roślin zielonych wprowadzi wiosenny klimat w przez cały rok, zarówno wiosną, jak i zimą. W jaki sposób wprowadzić ten trend w swoim mieszkaniu? Poniżej kilka patentów w stylu greenery.

 

Las w słoiku

Niebanalny wygląd i ciekawe wykonanie, a mowa tutaj o lesie w słoiku. Jest to ciekawy pomysł na dekorację wnętrza. Co to właściwie jest? Jest to duży słoik bądź szklane terrarium, w którym należy wykonać nasadzenie różnych roślinek, niskich drzewek, jak na przykład fikus, mchu czy sukulentów. Ziemia w zestawieniu z warstwą żwirku i drobnych kamyczków z powyższymi nasadzeniami, a wszystko to w całkowicie transparentnym słoiku, postawione w salonie, na balkonie czy w sypialni, będzie fantastyczną dekoracją domu. Jeżeli samo postawienie takiej dekoracji na komodzie czy półce jest niewystarczające, to warto takie słoje z doczepionym łańcuchem czy sznurem, zawiesić na hakach na ścianie. W towarzystwie odpowiedniego oświetlenia taka dekoracja będzie prezentować się jeszcze bardziej atrakcyjnie.

Płytki 3D

W łazience, w kuchni, a nawet w salonie! Płytki 3D o zielonym kolorze z roślinnym motywem wytłoczonym na powierzchni płytek to świetny pomysł na aranżację ścian w domu. Płytki są wymagające, jeżeli chodzi o ich aplikację na ścianie. Aby je odpowiednio przykleić, potrzebny jest nie tylko mocny klej, ale również sporo umiejętności. Warto w tym celu zatrudnić osobę, która na co dzień zajmuje się wykończeniem domów i mieszkań. Wtedy będziemy mieć pewność, że płytki będą ładnie i równo przyklejone, a efekt trwały. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że raz przyklejone płytki to decyzja na kilka lat, jednakże jeżeli wybór będzie właściwy, to płytki na pewno po kilku latach nam się nie znudzą.

Postaw na naturę

Nic tak nie poprawia nastroju, jak wypoczynek w ogrodzie. Mieszkanie w mieście, w bloku ogranicza możliwość spędzenia czasu w ogrodzie. Warto jednak zaaranżować wnętrza tak, by mieć wiele, kwiatów, drzewek i roślin zielonych w zaciszu własnego mieszkania. Oczywiście pielęgnacja roślin jest ważna, więc jeżeli nie jesteśmy zbyt skrupulatni i zdarza się nam zapomnieć o podlewaniu czy przycinaniu pędów, to takie rozwiązanie nie będzie dobrym pomysłem. Zielony kolor uspokaja, dlatego warto mieć dużo zieleni dookoła, nawet jeżeli jesteśmy pozbawieni możliwości wyjścia do ogrodu. Warto stworzyć namiastkę ogrodu we własnym domu.

Zielone elementy dekoracyjne
5 (100%) 1 vote